Hakkımızda

2018 yılında kurulan Corner Art, akademik bakış ile sanatsal üretimi aynı potada eriten yaklaşımıyla oyunlar üretmeyi amaçlar. Öncelik olarak kendi ürettiği oyunları sahneye koymak, daha sonra ise klasik ve çağdaş oyunları kendi yorumu ile sizlerle buluşturmak ana gayesidir.

Yalnızca oyunlar sahnelemek değil seyirciyi farklı içerik ve estetik arayışlarıyla buluşturabilmek için tüm ekip ile farklı disiplinleri bir araya getirerek bu üretimleri kültür ve sanat hayatında izleyicilerle buluşturmaya çalışır.

Corner Art yetişkin oyunlarının yanı sıra çocuk izleyiciler için de çocuk tiyatrosu çalışmalarıyla belediye ve özel sahnelerle işbirliği yaparak yola koyulmuştur. Minik izleyiciler ile eğlenirken öğrenmeyi aynı anda yapmayı amaçlar. Ayrıca geleceğin varisi çocuklara yönelik atölyeler ve eğitimler düzenleyerek onların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamayı, bununla birlikte kişisel gelişimleri için yararlı olabilecek farklı olanakları sizlere sunmak ister.

Yetişkinlere de hem bireysel hem kurumsal eğitimler vererek, birlikte deneyimlenme ve öğrenme yolu açar. Kısa zamanda kocaman bir aile olarak daha çok oyunlar ve etkinlikler üretmeyi amaçlayan kurumumuz, verdiği eğitimler ile ekibini büyültmeyi hedefler. 

Sanatsal alanda işinin ehli uzmanlar tarafından verilen eğitimler ile geleceğin sanatçılarını yetiştirerek her yıl birlikte sahne alıp onlarla bu deneyimi paylaşmayı, hatta öğrencilerini gelecekte ekibine katmayı ve ülkesine yararlı bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

“Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.”

-Mustafa Kemal Atatürk